Aktualności

Zgromadzenie w Tanzanii rośnie

Nasze zgromadzenie w Tanzanii (Afryka) rośnie. 28. sierpnia 2017 r. cztery młode kobiety rozpoczęły...

więcej

Kapituła Generalna 2017

W dniach od 2. do 18. maja 2017 r. w Berlinie odbyła się Kapituła Generalna naszego Zgromadzenia....

więcej

Kapituła prowincjalna Prowincji Niemieckiej 2016

Od 28. września do 2. października 2016 w klasztorze św. Augustyna w Berlinie – Lankwitz odbyła się...

więcej

Tanzania i kapituły generalnej

28. sierpnia 2016 r. w Regionie Tanzania: 4 siostry złożyły pierwszą profesję natomiast 3...

więcej

Nową placówkę w Tanzania

4. stycznia 2016 r. Siostry Maryi Niepokalanej otworzyły w Kongwa (Tanzania) nową placówkę. Jest to...

więcej

Siostra M. Dulcissima Hoffmann

Dnia 18 lutego 1999r. w diecezji Katowice rozpoczął się proces beatyfikacyjny naszej siostry Dulcissumy , Heleny Hoffmann – Sługi Bożej.

Urodziła się 07 lutego 1910 r. w Zgodzie na Śląsku, gdzie też poznała siostry Maryi Niepokalanej i postanowiła wstąpić do Zgromadzenia. Pokonując pewne trudności ostatecznie w roku 1928 została przyjęta do Kandydatury we Wrocławiu. Wkrótce zaczęły się u niej pojawiać oznaki poważnej choroby, która w zasadzie dyskwalifikowała ją od kontynuowania życia zakonnego, lecz mimo obowiązujących przepisów przełożona generalna postanowiła dopuścić ją do obłóczyn. Siostra Dulcissima z pełną świadomością przyjmowała cierpienia, ofiarując je za Zgromadzenie. Po licznych badaniach postawiono diagnozę: był to rak mózgu i nikt nie chciał się w tamtym czasie podjąć operacji. Prognozy były także nieobiecujące. Życiu siostry Dulcissimy towarzyszyły liczne objawienia. Już w dzieciństwie ukazywała się jej św. Teresa z Lisieux, która była jej przewodnikiem w życiu duchowym.

18 kwietnia 1932 r. złożyła swoje pierwsze, a trzy lata później wieczyste śluby. Jej dolegliwości nie ustąpiły, lecz nasilały się dodając nowych cierpień, co doprowadziło do śmierci, dn.18 kwietnia 1936 r. w Brzeziu nad Odrą.Miejscowa ludność czciła ją od początku jako świętą, a liczne uzdrowienia, które miały miejsce za życia, jak też po jej śmierci przypisywano niezachwianie wstawiennictwu tej młodziutkiej siostry. Siostra Dulcissima otoczona pobożnością wiernych  czczona jest jako „Oblubienica krzyża”.

 

Początek Strony Drukuj

© Casa Generalizia, Suore di Maria Immacolata, Roma